טיפול והשמדת אריזות חומ"ס – חומרים מסוכנים

טיפול / השמדת אריזות חומ"ס – חומרים מסוכנים

 

במפעלים רבים מצטברות אריזות כגון ג'ריקנים, חביות וקוביות שהכילו חומרים מסוכנים, ושבעלי המפעל צריכים להמציא להם פתרון חוקי. לפי תקן iso 14000 חייב כל בעל מפעל להעבירם לגורם מורשה לטיפול, ומובן שאסור לזרוק אותם, להטמינם או להשמידם בניגוד להוראות. יחד עם זאת, בישראל קיים מיעוט של אתרי הטמנה מורשים ומחירים גבוהים למדי של הטמנת פסולת, מה שמתבטא בנטל תפעולי ובמרכיב כלכלי מהותי המעיק על הוצאות המפעל. בדיוק למען מטרה זו פועלת חברת בוטבול דניאל מיחזור וסחר, המספקת פתרון כולל ומקצועי לאריזות חומ"ס המצטברות במתחמי מפעלים.

תהליך העבודה בחברה

חברתנו מחזיקה בכל הציוד המקצועי הנדרש ומגרש במפרץ חיפה, בו מתבצעות פעולות מיון, הפרדה וטיפול בפסולת. בשלב הראשון אנו מגיעים אל המפעל, בוחנים את הפסולת הקיימת ואת אפשרויות העבודה עימה, ומסכמים עם בעל המפעל על מחיר שיהיה חסכוני ומשתלם מבחינתו. לאחר מכן, בתיאום עם ההנהלה, יגיעו עובדינו על מנת לאסוף מהמפעל אריזות ריקות שהכילו חומ"ס, ולהעבירן למגרש החברה שבמפרץ. חשוב לציין כי העובדים שלנו יודעים בדיוק אילו חומרי הם אוספים, ושלנהגים כולם יש רישיון להובלת חומרים מסוכנים.

עם ההגעה למגרש החברה עוברות האריזות מיון ראשוני ושטיפה, ולאחר מכן נעשה מיון נוסף בו מוחלט אם ניתן לעשות באריזה שימוש חוזר או שתועבר לגריסה. האריזות המיועדות להשמדה עוברות חיתוך לצורך צמצום נפחים, ולאחר מכן נשלחות למפעלי מיחזור פלסטיק או ברזל. האריזות המיועדות לשימוש חוזר בתעשייה מאוחסנות במחסני החברה עד שנמכרות לגורמים המעוניינים בהן. יש לציין כי כל מפעלי המחזור שלנו הינם מורשים מטעם המשרד להגנת הסביבה, וכך גם פינוי המים שלנו שמטופלים באתר מורשה. בנוסף, אנו מחזיקים ברישיון ת.מ.י.ר שאוכף אותו חוק האריזות. לחצו כאן לקריאה על אריזות משומשות למכירה.

כולם מרוויחים

השירות של חברתנו מוריד מכתפי בעלי המפעל את הנטל התפעולי הכרוך בפינוי חוקי של הפסולת, ומספק להם חיסכון מהותי בעלויות של הטמנתה. כמו כן, בעל המפעל נהנה מחברה המחזיקה בכל האישורים הנחוצים, עומדת בכל התקנים הנדרשים, ובאמתחתה ניסיון של למעלה מ- 20 בתחום פינוי פסולת. מעבר לכך, בתור אזרחי מדינת ישראל כולנו נהנים מכך שפסולת מזוהמת אינה מועברת לאתרי הטמנה רגילים, ומזהמת את מי השתייה והמזון שלנו.